۱۱ زخمی در حمله دقایقی قبل به نمازگزاران

من ماجراهای فلسطین رو دنبال نمی کنم چون اونقدر تلویزیون دروغ می گه که آدم متنفر می شه از هر چی خبره. اما امروز در رسانه مستقل این خبر رو دیدم و بیشتر و بیشتر و بیشتر متنفر شدم از وضعیت اونجا و ناراحت شدم برای «آدم ها»ش که بین یکسری قدرت طلب گیر کرده اند.

من کلا خبر جهان نمی خونم ولی گاهی سری به رسانه های مستقل (IndyMedia) می زنم. منبع این خبر هم اینجا است. متاسفم از اینکه آدم های واقعی قربانی اینهمه شیفتگان قدرت هستند؛ حالا هر چقدر هم می خوان، فریاد بکشن که ما از قدرت متنفریم.

راستش اصلا نمی دونم الان جمهوری اسلامی طرفدار حماس است یا فتح یا چی چی ولی برای من هیچ کدام اینها تا وقتی آدم بکشند تا به قدرت برسند، فرق چندانی با بقیه ندارند.

ببخشید که سردرگم نوشتم. ناراحت هستم و منزجر از زورگو هایی که فریاد می کشند ما منجی کسانی هستیم که می کشیم و شکنجه شان می کنیم. این خبر مال چند ساعت قبل است.

2 thoughts on “۱۱ زخمی در حمله دقایقی قبل به نمازگزاران

  1. جمهوری اسلامی طرفدار حماس است . حماس یک روایت فلسطینی از حزب الله است که مستقیما با حمایت ایران فعالیت میکند . بصورت تاریخی حماس همیشه در حاشیه بود تا همین اواخر که در انتخابات شوراهای بیت المقدس رای اکثریت را آورد و بعد هم نخست وزیرشان رای آورد . فتح ماهیتش سیاسی-امنیتی بود تا این اواخر که رسما با حماس دست به یقه شد . فتح را روسیه و برخی کشورهای اروپائی حمایت میکنند و با اسرائیل رابطه دارد تا با تعاریف خودش حقوق فلسطینیان را بگیرد . اهل مبارزه نبودند به آن شکل . عرفات پدر معنوی فتح بود . بعد از اینکه دولت به دست حماس افتاد فتح در کارشان کارشکنی کرد و درگیر شدند و از همدیگر و از مردم کشتند . فتح تعدادی از وزرای حماس را گرفت و حماس هم سازمان اطلاعات فتح را فتح کرد و مشخص شد فتح از اسرائیل هم پول میگیرد . حالا هنوز مشغول زد و خورد هستند . مهمترین کاری که اسرائیل انجام داد از بین بردن انتفاضه مردم یعنی جنبش کاملا مردمی است . اسرائیل اجازه داد تا ایران از یک گروه حمایت کند و گروه دیگر را هم خودش پر و بال داد و حالا اینها به جان هم افتاده اند و مردم هم بین دعوای اینها به اسرائیل سنگ نمیزنند . به این ترتیب فرصت کافی برای تجدید قوا و تجاوز مجدد به لبنان فراهم میشود . تفرقه بینداز و حکومت کن خیلی کلیشه ای شده اما هنوز مهمترین اصل سیاست است که با این همه های و هو ، هنوز هم خیلی ها درکش نمیکنند . امیدوارم این چند خط مفید باشد

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s