با سنگسار مخالفم

به نظر من حکم سنگسار یعنی در خاک کردن یک آدم و پرتاب کلوخ به و سنگ و حتی سیمان به سمت سر اون توسط «آدم» های دیگه، شدیدا غیرانسانی است و فقط می تواند مربوط به جوامع بسیار ابتدایی از نظر حقوق انسانی باشد.

ممکن است کسی این را بخواند و بگوید «ولی سنگسار جزو اسلام است» جواب من ساده است «خب بردگی هم جزو اسلام است» ولی امروز پذیرفته ایم که این بخش از اسلام را یاد ندیده بگیریم یا به شکلی جدید تفسیر کنیم. به نظرم سنگسار و هر شکلی از مجازات اعدام و شلاق و قطع عضو و هر نوع دیگر شکنجه مجرمین باید مشمول همین نادیده گرفتن یا تفسیر مجدد شوند.

امروز قرار است یک قاضی شخصا در ملاء عام یک زن و مرد را سنگسار کند! من با این خشونت وحشیانه مخالفم.

عمیقا از سایت میدان که اصل خبر را منتشر کرده متشکرم. اینجور چیزها سالهای سال اتفاق می افتادند و کسی خبر هم نمی شد اما حالا آدم های شجاعی هستند که بگویند مخالفند و برای عقیده شان تلاش کنند.

2 thoughts on “با سنگسار مخالفم

  1. جادی از تو هم ممنون که این مطلب رو اینجا نوشتی، راستش امور روزمره به قدری وقت‌گیر شده که گاهی آدم از یاد خودش هم می‌ره چه رسد به این که به یاد دیگران توی جامعه‌اش باشه، اما دست کم نوشتن این طور مطالب توی وبلاگ‌ها باعث می‌شه آدم یادش بیاد کجا زندگی می‌کنه و با چه عقایدی!

    واقعا گاهی می‌گن ما قرن بیست و یکم هستیم، در عصر اطلاعاتیم، ما پیشرفت کردیم …. وقتی برمی‌گردی و نگاه می‌کنی می‌بینی ما آدم‌ها با ۲۰۰۰ حتی ۳۰۰۰ سال پیش هیچ فرقی نکردیم، اون موقع هم وحشیانه مجازات می‌کردند، امروز هم، اون موقع می‌گفتند فرعون پسر خداست امروز می‌گن یکی دیگه، جنگ و حرس و حکومت استبدادی و غیره و غیره … فقط مدلشون عوض شده، (تو بعضی چیزها که حتی مدل عوض نشده) اون زمان هم لابد اون‌ها فکر می‌کردند خیلی پیشرفته هستند.

    امیدوارم چنین حکم‌های غیر انسانی یه روزی به صورت قانونی از لیست مجازات خارج بشه.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s