نمونه ای از بی بند و باری جامعه غرب

یکی از چیزهای مسخره ای که دائما به ما می گن اینه که «غرب بی بند و بار است» و ما خیلی اخلاقی. به قول سینای مرحوم حتی اگر غرب توی تکنولوژی پیشرفت کرده باشه و حتی اگر بهشت باشه، چه فایده ؟ چون معنویت نداره.

امروز این خبر رو می خوندم که یک پیرزن ۸۴ ساله توی ارگون آمریکا به خاطر ایجاد مزاحمت جنسی برای یک پسر ۱۱ ساله، به دادگاه رفته و بعد از اعتراف به جرم، به خاطر سن بسیار بالا و نداشتن هیچ جور سابقه مزاحمت دیگه، با تخفیف به 36 ماه زندان (بله ! ۳ سال) و پرداخت ۵ هزار دلار به اون پسر محکوم شده !

اون وقت دائما به ما می گن که کشورهای غربی اصلا براشون این چیزها مهم نیست و اخلاق ندارن و … فکر کنین اگر همچین اتفاقی توی کشور ما می افتاد (که احتمالا می افته)‌ اصولا کار به دادگاه می کشید ؟ و آیا جرایم اینجور مزاحمت ها اصولا ممکنه اینقدر سنگین باشه ؟ طرف یا اعدام می شه یا شلاق می خوره. تلاش می کنیم با شکنجه طرف نذاریم بقیه اینکارها رو بکنن ولی مجازاتی مثل این حساسیت جامعه به این جریان رو نشون می ده.

البته این نکات جاهای دیگه ای هم دیده می شه. توی فیلم های خنده دار و جوون پسند هالیوودی بارها و بارها می بینیم که اولین سکس چقدر برای اونها مهمه که با کی باشه و کجا و در چه حالی. اونوقت در ایران من کلی از دوستام رو می شناسم که اولین بار با هر کی و هر جوری پیش می اومد پایه بودن. می دونم که اونا فیلم هستن ولی خب به هرحال نشون دهنده نگاه ایده آلی جامعه هستن و شکلی از الگو. یا مثلا ما هیچ لغتی برای بکارت پسر نداریم ولی اونها عبارت virgin رو برای پسر و دختر به شکل مساوی استفاده می کنند.

مشکل من اینه که جامعه ما داره به خودش دروغ می گه. بد هستیم و دائما دروغ می گن که خوبیم و هیچ وقت اشکالاتمون رو نمی فهمیم تا اصلاحشون کنیم. دروغ خیلی بده، بخصوص وقتی آدم به خودش دروغ بگه.

8 thoughts on “نمونه ای از بی بند و باری جامعه غرب

 1. بچه که بودم توی کتاب دینی مون نوشته بود…و همانا یکی از دلایل و مصادیق بی بند و باری و فساد در غرب افزایش امار طلاق در این کشورهاست!!
  یادمه که همون موقع با همون عقل بچگی کلی به این موضوع می خندیدیم… نه که حالا مادر اوج معنویت زندگی میکنیم و من از ته بهشت دارم مینویسم….
  کلا دچار افسردگی شدم.. کل دنیا رو نکبت گرفته.. کاش می شد زندگی یا لا اقل دنیا رو هم فرمت کرد…

 2. baba oon bache bood yani 11 salesh bood agar 18 sal be bala mibood bayad mididid che mikardan . yani mikhahid begid dar gharb bi bando bari nist????

 3. درست می‌گی جادی عزیز…
  درمورد ایدز و بیماریهای منتقله جنسی هم متاسفانه با همین مشکل روبه‌رو هستیم. اون هم به صورت یک سد بزرگ دربرابر پیشگیری از گسترش بیماری‌ها در جامعه.

 4. کدام بد و خوب؟
  تعریف خوب و بد چیه؟ آیا اینها مفاهیمی مطلق هستند یا اینکه نسبی هستند؟ جواب شما هر چه که باشه، از نظر من اون چیزی که شما بهش به عنوان خوب و بد اشاره میکنید، به همراه مجموعه ای که اونها رو به عنوان خوب و بد معرفی میکنه(مثلا فیلم هالیوودی) فقط و فقط ابزار اعمال قدرته. توصیه میکنم کتاب مراقبت و تنبیه رو بخونید 🙂

 5. به نظر آدمی منطقی هستی.تااینجا که وبلاگتو خوندم باهات موافقم.تبریکم میگم!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s